Adet Düzensizliği ve Bitkisel Tedavisi

adet-düzensizliğine bitkisel çözüm

Kadınlarda Adet düzenini izlemek için son adetin ilk günü ile gelecek adetin ilk günü arasındaki zaman dilimine dikkat edilmesi gerekiyor. Üreme çağında olan bir kadının yumurtalıkları her ay bir yumurta üretir. Eğer kadın o ay gebe kalmazsa (ki bu yaklaşık geçen adetin birinci gününden itibaren 14.-16. günler civarıdır) gebeliğe hazırlanmış rahim içi zarı adet kanaması olarak dışarı dökülür.

Bu dökülme kanaması 4-5 gün sürer ve adet kanaması olarak adlandırılır. Eğer bir kadın 22 günden daha erken ya da 40 günden daha   geç adet görüyorsa adet düzensizliğinden söz edilebilir. Kanamaların miktarı çok önemli

Adet düzensizliğinin nedeninin belirlenmesinde kanamanın miktarı da büyük önem taşıyor. Adetlerin hiçbir düzeni yoksa, yada sürekli olarak kanıyor veya uzun süre hiç kanamıyorsa bu durumu adet düzensizlği olarak değerlendirmek gerekir. Miktar olarak çok az yada aşırıysa bu da bir adet düzensizliğidir.

Adet Kanamasının çok olması 7 günden uzun süren ve gün içinde aşırı pet değişimine sebep olan, parçalar içeren adetleri kapsar. Bu tip adet kanamaları genellikle hastalarda kansızlığa da sebep olur. Az adet kanaması 1 gün süren ve pet değiştirmeye bile gerek bırakmayan adet kanamalarıdır. Hormonal nedenlerle olabileceği gibi enfeksiyona bağlı da olabilir. Kürtaj veya bazen sezaryen ameliyatı sonrası da ortaya çıkabilir.

Adet düzensizliği tedavisi:

Adet düzensizliği için şifalı bitkiler arasında öncelikle adaçayı gelir. Adaçayı rahim iltihabını kuruturken bir yandan da adet sancılarını dindirmeye yardımcı olur. Adet düzensizliği bitkisel tedavi için ahududu, kaya koruğu, havuç, kuşkonmaz ve mine çiçeği kürleri uygulanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by WordPress | Designed by: diet | Thanks to lasik, online colleges and seo